Vážení příznivci vojenské historie a turismu,

 

zveme Vás na pochod po stopách partyzánů a odbojářů v oblasti Hrotovic a Dalešické přehrady, který pořádá Československá obec legionářská, jednota plk.J.Švece - Horácko. 

 

Pochod byl připraven k uctění památky výsadkářů, partyzánů a dalších odbojových pracovníků, a v neposlední řadě ovšem i k památce obyčejných lidí, kteří pomáhali a nasazovali životy svoje i svých blízkých. 

 

Účastníci pochodu půjdou po stopách válečných událostí a navštíví další připomínky protinacistické a odbojové činnosti, včetně rodného domu Jana Kubiše.

Start a cíl pochodu je symbolicky umístěn do budovy zámku v městečku Hrotovice, kde se zároveň i nachízí pomník obětem.

 

POCHOD - Trasa pochodu vychází z pohybu odbojových skupin v okolí Dalešické přehrady, kopíruje převážně turistické značky a několik kilometrů probíhá po zpevněné účelové komunikaci. Po trase jsou místa činnosti výsadkových skupin z Velké Británie, připomínky partyzánské činnosti, památná místa a současně také unikátní příroda.

 

PRO KOHO JE POCHOD URČEN - zúčastnit pochodu se mohou všichni, kteří se zajímají o vojenskou a válečnou historii. Primárně počítáme s účastní uniformovaných složek - AČR, Policie, Hasiči, KVH, Military kluby a další. 

Je možný příjezd celých rodin, v okolí je spousta rekreačních možností a v sobotu může třeba jen táta vyrazit na pochod.

 

START A CÍL POCHODU - Start a cíl pochodu je ve městě Hrotovice, Městský úřad, nám. 8. května 1, 675 55 Hrotovice

 

Zde bude vydáváno občerstvení a dále možnost ubytování. Nejjednodušší spojení, pokud nepojedete autem, najdete na www.idos.cz

 

ČASOVÝ ROZVRH 

06:00-8:00 Registrace k pochodu, výdej snídaně,

08:00 Nástup k zahájení pochodu,

08:15 Pietní akce pro veterány a nepochodující u pomníku obětem 2. světové války

08:30 Zahájení pochodu,

13:00-20:00 Příchod účastníků pochodu, předání ocenění, občerstvení a odjezd domů.

 

TRASY: V letošním roce jsme pro Vás připravili 3 různé doporučené trasy. 

Plánované trasy jsou pouze doporučené, na každé z nich budou kontrolní body, kterými musí účastníci projít. Trasu mezi body si každý volí sám dle svého vlastního uvážení. Doporučené trasy jsou námi navržená varianta, která prochází všemi kontrolními body.

DLOUHÁ TRASA: Celková délka trasy při dodržení plánované cesty je do 45 km. Udávaná délka při změření na http://www.tourmapy.cz je 44 km. Viz. fotogalerie. 

KRÁTKÁ TRASA : Celková délka trasy při dodržení plánované cesty je do 25 km. Udávaná délka při změření na  http://www.tourmapy.cz je 24 km. Viz. fotogalerie.

VETERÁNSKÁ TRASA : Trasa z místa startu v  Hrotovicích k pomníku spolupracovníkům skupiny Spelter v obci Račice a zpět. Celková délka trasy cca 10 km.

 

ODZNAK -  Motiv pamětního odznaku pochodu je zcela jiný než v předchozích letech, bude vycházet ze symbolů protinacistického odboje. Samotný odznak bude ražený v 3D technologii a stuha bude tkaná. Výrobu zajišťuje renomovaná firma s dlouholetou tradicí. Každý odznak bude mít svoje unikátní číslo, stejně tak jako dekret k odznaku. Odznak bude pro všechny účastníky pochodu s jednou stužkou bez miniatury na jehle.

Ke každému pamětnímu odznaku bude možnost přikoupení sady 2 stužek (1x na jehle a 1x v úpravě k nasunutí na kolejnici nosiče stužek). Cena sady 2 stužek bude 100 Kč, pro každého účastníka počítáme předem s 1 sadou, takže pokud Vám bude stačit tato jedna, není nic třeba objednávat předem.

 

PAMĚTNÍ ODZNAK -  Společnost SM PARApresent připravila ve spolupráci s Československou obcí legionářskou - jednota plk.J.Švece - Horácko ražený odznak. Odznak je ražený ve 3D reliéfu a pro účastníky pochodu bude dostupný v místě startu a cíle pochodu. 

 

CENA ODZNAKU PRO ÚČASTNÍKY POCHODU BUDE 200,- Kč. Po skončení Partyzánského pochodu (od 18.8.2018) budou zbylé vyrobené odznaky prodávané na stránkách společnosti SM Parapresent - www.smparapresent.cz. Akce 200,- Kč platí pouze pro účastníky pochodu a ty, kteří přijedou podpořit akci svojí osobní účastí, byť i nebudou pochodovat.

 

OBČERSTVENÍ - Před startem obdrží každý účastník snídni, v průběhu trati bude na stanovištích balená neperlivá voda, ovoce, cukrovinky a energodrink. Po zdolání celé tratě bude v cíli opět další občerstvení.

 

REGISTRACE K POCHODU - Pro registraci použijte formulář va spodní části stránky, datum ukončení registrací je 31.7.2018, prosíme Vás ale o provedení registrace do 30.6.2018.

 

REGISTRAČNÍ POPLATEK - poplatek číní 650 Kč/ 25 euro (po registraci Vám přijdou na email platební údaje). Účastníkům ze zahraničí bude zasláno IBAN a SWIFT/BIC číslo pro mezinárodná platbu.

 

PRAVIDLA PRO ÚČAST - Děti do 18 let v doprovodu starší osoby. Pro splnění nároku na odznak musí účastníci do 45 let absolvovat celou trať. Nad 45 stačí absolvovat část tratě a zúčastnit se pietního aktu. Podrobnější pokyny v sekci Pravidla pochodu. Pochodu se jako doprovod mohou účastnit i neregistrované osoby, ovšem bez nároku na ocenění a občerstvení.

 

UBYTOVÁNÍ - K ubytování je možné využít Sokolovnu a přilehlou louku (pouze ve vlastních stanech), v okolí je také velká množství penzionů a dalších ubytovacích zařízení. 

 

ZMĚNY - Je připraveno také vydatnější občerstvení (snídaně, energodrink, ovoce, voda, cukrovinky, svačina v cíli) a lepší zázemí. Pomocí registračního formuláře na našich stránkách se také výrazně zjednoduší a zrychlí registrace po příjezdu. Každý z účastníků obdrží odznak, etui a dekret s unikátním číslem na svoje jméno hned po příchodu do cíle.

 

PARKOVÁNÍ - V okolí areálu je připraven dostatek parkovacích míst.

 

ÚSTROJ - oděv vz.95, turistický civilní oděv, dle vlastního uvážení.

 


Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

Seskok partyzánského oddílu Dr. Miroslav TYRŠ

Seskok oddílu Dr. Miroslav Tyrš

13.06.2017 09:53
Na žádost československé vlády v Londýně a moskevského vedení KSČ byla ze Sovětského svazu v roce 1944 vyslána řada skupin partyzánských organizátorů na území bývalého Československa, nejdříve na Zakarpatskou Ukrajinu a na Slovensko. S postupem fronty byly připraveny skupiny na pomoc...

Fotogalerie oddílu Dr. Miroslav Tyrš

PAMĚTNÍ ODZNAK 2018

1 | 2 >>

2x STUŽKA - 100 Kč

Pamětní odznak SPELTER - 200 Kč

Novinky

Registrace pochodu 2015

12.04.2015 17:31
Dne 3.4.2015 byla spuštěna registrace na partyzánský pochod 2015.

Partyzánský oddíl ZA PRAHU

04.03.2015 11:59
Článek o partyzánském oddíle Za Prahu můžete najít zde...

Výroční odznak MNICH

04.03.2015 11:53
Odznak Mnich  Ražený odznak o velikosti 40 x 1,9 mm tl. 3 mm, jednodílný odznak, reliéf (3 D...

START A CÍL POCHODU

23.08.2014 07:00
Vážení přátelé, v roce 2014 bude START a CÍL pochodu v prostoru bývalého tábora v Hodoníně u...

Vnuk partyzána přiletí z Moskvy

02.07.2014 16:21
Dnes se na náš pochod zaregistroval pan Стёпкин Александр z Moskvy, jedná se o vnuka jednoho z...

Výroční odznak Jermak

26.06.2014 09:25
Ke 40. výročí Okresní výbor Svazu protifašistických bojovníků ve Vyškově vydal odznak skupiny...

Stužky s miniaturami

26.06.2014 08:57
Protože je každý rok velký zájem o větší počet stužek a také o úpravu stužek přímo na kolejničku...

REGISTRACE SPUSTĚNA

07.05.2014 09:12
K výročí ukončení 2. světové války byla spuštěna Registrace k pochodu

Historie partyzánských skupin

23.06.2013 16:13
Do sekce Partyzánské skupiny přidány odkazy na historii jednotlivých skupin  

Historie partyzánských skupin

23.06.2013 16:13
Do sekce Partyzánské skupiny přidány odkazy na historii jednotlivých skupin  
<< 1 | 2 | 3 | 4 >>